E-Dergi

Gönderilen içerik özgün olmalıdır. Gönderilen içerik( yazı, çizim, illüstrasyon, karikatür vb) daha önce hiçbir kitap, dergi, gazete, elektronik yayın, blog gibi platformlarda yayınlanmamış olması gerekir. Bu sebeple doğacak telif hakkı problemlerinden eser sahibi sorumludur.

Gönderilen içerik homofobi, nefret, şiddet, cinsiyetçilik, ırkçılık vb unsurlar içeriyorsa değerlendirmeye alınmaz.

Gönderilen düz yazı (hikaye, makale, deneme) formatındaki içerikler Word dosyası formatında; 12 (on iki) puntoTimes New Roman karakterinde, 1,5 (bir buçuk) satır aralığında ve iki yana yaslı yazılmış olmalıdır. Gönderilen düz yazı içerikleri en az 500 kelime sınırını geçmelidir. Bu formata uygun olmayan gönderiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İçeriğiniz resim veya karikatür ise çizimi ilk yaptığınız hali ile aynı formatta gönderin (JPEG, PNG, PDF) formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Gönderdiğiniz çizimler dijital ortamda tasarlanmış olmalı ya da dijital ortama iyi aktarılmış olmalıdır.

İçeriğinizi gönderdiğiniz dosyasının adı; gönderdiğiniz içeriğin başlığı ve kendi adınızı içermelidir. Ör: “Kendi ad soyadınız-Eserin ismi.docx”

Genç Kalemler e-dergisi için gönderilen içeriklerden doğabilecek her suç eser sahibine aittir. Eser sahibi Genç Kalemler’ e içerik gönderirken bunu kabul etmiş sayılır.